Onder het thema ‘Duurzaam industriewater in Havendelta’s’ waren op 22 september 2011 ruim 40 klanten en partners van Evides Industriewater te gast op inmiddels 6e Evides Industriewater Waterdag. Dit jaar speelde de Waterdag zich af in het Antwerpse havengebied.
Als spil van de economie zijn havendelta’s gebaat bij een goede en betrouwbare watervoorziening. Steeds meer bedrijven willen hun industriewatervoorziening verduurzamen. Evides Industriewater stelt zich in dienst van de havendelta’s door haar klanten de zorg voor de watervoorziening en waterzuivering langjarig uit handen te nemen en samen met de klant te zoeken naar betrouwbare, leveringszekere oplossingen die tevens de waterfootprint verlagen. Diverse partners uit de Antwerpse haven waren bereid om hun ervaringen en visies op dit gebied te delen. Zo besteedde BASF aandacht aan de samenwerking met Evides en de ervaringen met het nieuwe demiwaterproject. Solvay ging in op duurzame innovaties in hun waterbeleid. Het Havenbedrijf van Antwerpen gaf zijn visie op hoe samenwerking een unique selling point is voor de haven van de toekomst.
Tijdens de Waterdag konden de klanten van Evides een bezoek brengen aan de demiwaterinstallatie, die Evides Industriewater recentelijk op het heeft opgeleverd. Eerder op de ochtend hadden Geest (CEO BASF) en (CEO Evides NV) deze installatie officieel in gebruik genomen door een animatie van de installatie te starten. Ook bezochten de klanten de pilot-installatie op het , waarmee Evides Industriewater en Solvic gezamenlijk de haalbaarheid onderzoeken om het afvalwater van Solvic op te werken tot gedemineraliseerd water.
De Waterdag legde aan het einde van de dag weer een andere verbinding met water: traditioneel werd de dag afgesloten met een rondvaart op de Schelde. De petrochemische installaties van Antwerpen dienden als achtergrond voor een geslaagd diner.
