Evides beheerst ongewenste planten

Invasieve exoten zoals de Japanse duizendknoop, de reuzenberenklauw en de reuzenbalsemien overwoekeren ook onze bedrijfs- en natuurterreinen. Om hiermee om te gaan, hebben onlangs onze natuurterreinbeheerders de cursus 'Omgaan met invasieve exoten' georganiseerd. Voor Evides is onder andere het beheersen van exoten onderdeel van het dagelijks beheer.
Biodiversiteit in gevaar
Woekerende uitheemse planten vormen een bedreiging voor de biodiversiteit. Het gaat om plantensoorten die van nature niet voorkomen in Nederland, maar door menselijk handelen zich toch hier hebben kunnen vestigen. Door het ontbreken van natuurlijke vijanden zoals bacteriën, schimmels, insecten en concurrerende plantensoorten kunnen deze exoten zich snel vermeerderen.
Tijdig signaleren
De beheersing vraagt in veel gevallen om maatwerk en dat kan per locatie en plantensoort verschillen. Met het kiezen van de juiste beheer(s)methode en het maken van onderlinge beheerafspraken kan effectiever een beheersstrategie worden bepaald. Onder andere het tijdig signaleren is essentieel om verdere verspreiding te voorkomen.
Bescherming van waterwingebieden
Het behoud van schone bronnen is voor de drinkwatervoorziening van groot belang; daarom zetten wij ons actief in voor het behouden en verhogen van de natuurwaarden van onze gebieden.
Onze gebieden zijn grotendeels opengesteld voor bezoekers om te recreëren. Van onze bezoekers vragen we om op de paden te blijven en geen afval achter te laten. Benieuwd naar onze gebieden? Ga naar onze natuurpagina.